587 kez incelendi.

Genital bölgenin iç kısmı bazı nedenlerden dolayı gevşeyebiliyor. Bu gevşeme estetik açıdan hoş durmamaktadır. Hatta […]

Genital bölgenin iç kısmı bazı nedenlerden dolayı gevşeyebiliyor. Bu gevşeme estetik açıdan hoş durmamaktadır. Hatta cinsel ilişkide de bazı sorunlar baş gösterir. Bundan kaynaklı olarak vajen daraltma işlemlerine geçilir. Tüm bu şikayetlerin önüne geçmek isteyenler işlemlere başvurabilir. Temelde vajinoplasti olarak ifade edilen işlemler, tecrübeli hekimler tarafından gerçekleşir.

Vajina Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Vajen daraltma kadınların şikayetleri doğrultusunda işleme alınır. Örnek vermek gerekirse birden fazla doğum yapılması buna etkili. Nitekim doğuma bağlı olarak vajinal alan gevşer. Gevşeme sarkmalara neden olur. Ve de sarkık olan alanın toparlanması gereklidir. Beraberinde gelen nedenler ise;

  • Normal doğumdan kaynaklı olarak gevşeme baş gösterir.
  • Zamanla dokuların gevşemesi de sarkmalara neden olur.
  • Hem yapısal hem de genetik açıdan da gevşeme oluşabilir.

Farklı olarak müdahaleki olan doğumlar neticesinde de sarkmalar oluşur. Aynı zamanda doğum yırtıkları gevşemenin nedenleri arasında. Temelde doğuma ve yaşa bağlı olarak sarkma oluşur. Ancak bu durumun önüne geçilmesi uzun sürmez.

Vajen Daraltma Nasıl Yapılır?

Fazla olan dokular üzerinden işlemlere geçilir. Vajen daraltma için ilk önce vajina bölgesinin arkası dikkate alınır. Arka duvardan kesilere yer verilir. Kesi neticesinde dokuların çıkarılması sağlanır. Fazla dokunun gitmesi halinde yakınlaştırma yapılır. Yani diğer dokular yakınlaştırılır ve dikişe geçilir.

Yani ilk önce fazla dokudan kurtulmanız esas alınır. Gevşeme de dokuların fazla olması neticesinde meydana gelir. Akabinde kesi atılan bölgede yakınlaştırma gerçekleşir. Dikiş neticesinde de işlem sona erer. Üstelik tüm bu işlemler lokal ile genel anestezi altında gerçekleşir.

Vajen Daraltmanın Faydaları

Vajen daraltma en başta psikolojik açıdan fayda sağlar. Çünkü kadınlar göze hoş gelmediği için özgüven sorunu yaşarlar. Üstelik bu durum cinsel hayata etki eder. Cinsel açıdan hazzın sona ermesinde daha etkilidir. Nitekim gevşemeden dolayı;

  • Cinsel ilişki sırasında istenmeyen sesler ortaya çıkar.
  • Vajinadan çıkan hava da yine rahatsızlık verir.

Bu gibi durumlar cinsel hazzı etkiler. Yani hazzın azalmasına neden olur. Gevşekliğin son bulması ise cinsel sorunların çözülmesine etki eder. Aynı zamanda kadınların özgüven kazanması ve kendilerini daha iyi hissetmeleri söz konusudur.

Vajen Daraltma Süresi Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere lokal ile genel anestezi altında gerçekleşir. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir acı hissetmeniz mümkün olmaz. Öyle ki sadece 45 dakika kadar sürecektir. Ortalama 45 dakika sonrasında gevşeme son bulur. Sarkmalar anında toparlanır. Nitekim daralma için ortalama 3 – 4 cm temel alınmaktadır.

Vajen Daraltma Kontrolleri

Daraltma işlemlerinden sonra kontrole gitmenize gerek kalmıyor. Çünkü dikiş sırasında kullanılan ipler erimeye uygundur. Eridikleri için ekstra bir kontrole gitmeniz istenmez. Sadece iyileşme sürecinde vajinal temizliğe dikkat etmek yeterli. Cinsel ilişkiden de bir süre uzaklaşmalısınız. Çünkü işlemlerden sonra enfeksiyona müsait duruma gelirsiniz.

 

Genital estetik ameliyat ve uygulamaları nelerdir?

► Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
► Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları (Klitoral hudoplasti)
► Ameliyatla Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
► Genital bölge beyazlatma (Lazerle genital renk açma)
► G noktası Büyütme (G spot augmentasyon)
► Lazerle Vajina Yenileme, Sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon)
► Lazerle Dış Genitalya Sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma)
► Radyofrekans ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi
► Büyük dudaklara dolgu (Labia majora enjeksiyonları)
► Büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi (Labia majora estetiği)
► Kızlık Zarı Onarımı – Dikimi (Himenoplasti)
► Pubis Tepesi Estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği)
► Lazerle Vajina İçi Cilt Katlantısı Oluşturma (Lazerle Vajinal Rugasyon)
► Genital Bölge Radyofrekans Uygulamaları (Orgazm fonksiyonunu sağlamak amaçlı) genital estetik müdahale veya ameliyatları içinde yer alır.
Son yıllarda lazer ile genital estetik uygulamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle CO2 Fraksiyonel lazer ile vajina gençleştirme – sıkılaştırma- daraltma işlemleri (‘Laser vaginal rejuvenation’), vajinoplasti ameliyatlarına bir alternatif haline gelmiştir.

Benzer

Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat