503 kez incelendi.

40 haftalık sürecin akabinde doğumun gerçekleşmesi söz konusudur. Anne adayları bu süreçte sağlıklı beslenmeye ve […]

40 haftalık sürecin akabinde doğumun gerçekleşmesi söz konusudur. Anne adayları bu süreçte sağlıklı beslenmeye ve egzersizlere başvurur. Öyle ki doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almalısınız. Doğum  detayları hekiminiz tarafından paylaşılır. Bu yolla bilinçli hale gelen anne adayları tüm önlemleri alırlar.

 

Doğum Şekilleri Nelerdir?

 

Gelişim teknoloji ile beraber tıbbi alanlarda da gelişmeler yaşandı. Örneğin doğum adına farklı alternatiflerin boy göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Bu aşamada doğum şekilleri dikkate alınabilir. En başta sıralananlar;

 

  • Normal doğum
  • Sezaryen doğum
  • Epidural doğum
  • Suda doğum

 

Anne adaylarının hamilelik sürecin karar vermeleri esas alınır. Ancak bu aşamada doktorunuz da sağlıksal açıdan kararı verir. İlk haftalar doğum şeklinin belirlenmesi zordur. Genelde son haftalara doğru doğum şekilleri arasından tercihe gidilir. Özellikle de aralarında en çok normal doğum önerilir. Bunun gibi suda doğumun da ön plana çıktığı görülüyor.

 

Doğum Şekli Nasıl Belirlenir?

 

Doğum için belli başlı nedenler ve durumlar dikkate alınır. Örneğin doğum şekline yönelik kasılmalar ön planda tutulur. Aynı zamanda bebeğin rahimde ki yeri ile duruşu temel alınmakta. Dar leğen kemiği de yine şekilleri belirler. İri bebeklerde de farklı doğum şekillerine gidilmektedir.

 

Anne adaylarının gebeliğe bağlı olarak herhangi bir hastalıkla karşı karşıya kalmaları da dikkate alınır. Aktif kanamalar dahi yine doğum şeklini belirler. Bu gibi durumlar doktorunuz tarafından değerlendirmeye alınır. Arkasından doğum şekline ve de gününe karar verilir.

 

Sağlıklı Doğum Faktörleri Nelerdir?

 

Doğumun sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına belli başlı faktörler mevcut durumda. Örneğin anne adaylarının beklentilerine göre hareket geçilir. Alınan destek dahi anne adayları için son derece önemli. Doğum  sırasında psikolojik desteğe ihtiyaç duyurulur. Bunların yanı sıra;

 

  • Hasta olan ilişkinin kalitesi dahi faktörler arasında.

Doğuma yönelik karar verme yetkisi de ön plana çıkmıştır

Benzer

Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat