Kürtaj işlemlerinde en başta muayene eşliğinde tanılara geçilmektedir. Tanılar İstanbul’da kürtaj fiyatları adına önem arz ediyor. Çünkü gerçekleşecek olan işlemler belirlenir ve fiyatlandırmalara gidilir. Sonrasında gebeliğin sonlandırılmasına yönelik kürtaj işlemlerine geçilir. Bunun yanı sıra rahim hastalıklarına yönelik yine kürtaj işlemlerine yer verilmektedir.

 

Kürtajın Gerçekleştiği Durumlar

 

İstanbul’da kürtaj fiyatları nasıl merak edenler gerekli olduğu durumları dikkate almalıdır. Her durumda farklı işlemlere geçilir. İşlemlere göre de fiyatlar farklılık gösterir. Örneğin en başta istenmeyen gebeliklere yönelik temel alınır. Gerekli görülen diğer durumları da sıralamak gerekirse;

 

  • Bebeğin anne rahminde ölmesi halinde işlemlere geçilir.
  • Bebeğin kalbi duyduysa ya da sakatsa yine kürtaja yer verilmektedir.
  • Gelişimini tamamlayamayan bebeklere yönelik yine kürtaj gerçekleşir.

 

Son olarak bunlar arasında boş gebelikte yerini almıştır. Hepsinde ultrason cihazları devreye girer. Nitekim teşhis ile tanı üzerinden çözüme gidilir. İlk başta hastaların bilgilendirilmesine özen gösterilir. Ve de psikolojik açıdan desteklenen hastalara işlem uygulanır.

 

İstanbul Kürtaj Yasal Sınırları

 

Kürtaj için yasal sınırlar mevcut durumda. Örneğin son adet tarihiniz üzerinden 10 hafta dikkate alınır. Ortalama 2.5 ay ve altında olan gebeliğin sonlandırılması yasaldır. Ancak üstünde olması halinde herhangi bir işleme başvurulmaz. Sadece anne ile bebek sağlığını tehdit eden durumlarda gebelik sonlandırılır.

 

İstanbul’da kürtaj fiyatları durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Mesela annenin karaciğer ya da böbrek hastası olması halinde gebelik sonlandırılabilir. Ya da bebeğin hayatını riske atan durumlar neticesinde kürtaja başvurulur. Tüm bu durumlara göre farklı teşhisler, işlemler ve tedaviler devreye girer. Arkasından da farklı fiyatlandırmalar sergilenir.

 

İstanbul’da Kürtaj Klinikleri

 

İstanbul’da kürtaj fiyatları nasıl öğrenenler beraberinde klinik tercihinde bulunabilir. Ancak fiyattan ziyade dikkate alınması gereken belli başlı hususlar mevcut durumda. Örneğin;

 

  • Steril ortamda işlemlere yer veren klinikler ön plana çıkmıştır.
  • Tecrübeli hekimlerin bulunduğu klinikler talep görüyor.
  • Hasta psikolojisini dikkate alanlar da yine dikkat çekmekte.

 

İstanbul Kürtaj İşlemleri

 

İşlemler her yerde aynıdır. En başta jinekolojik muayeneye geçilir. Böylece rahmin durumu, dış gebelik ve de yumurtalıklar üzerinden tespite geçilir. Tüm incelemelerin arkasından lokal ya da genel anestezi ile kürtaj gerçekleşir. İşlemler ortalama 5 – 10 dakika kadar sürer. Ve de anestezi sayesinde herhangi bir ağrı hissetmeniz mümkün olmaz.

 

Rahim ağzının görünür hale gelmesi ve temizlenmesi esas alınır. Bu yolla serviksin çekilmesi sağlanır. Vakum aletleri sayesinde rahmin tamamen temizlenmesi söz konusudur. Tecrübeli olan hekimler rahimde herhangi bir parçanın kalmasına müsaade etmez. Aksine rahmin tamamen temizlenmesine özen gösterilir.

 

Kürtaj Sonrası İlaçlar

 

Hekimler iyileşme sürecini hızlandırmak için antibiyotik takviyesinde bulunur. Aynı zamanda ağrı kesiciler temin edilir. İlaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmanız önem arz etmekte. Bu yolla süreç hızlanır ve olası enfeksiyon sorunlarının önüne geçilir.


Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat