663 kez incelendi.

Vajinal estetik işlemleri arasında kızlık zarı dikimi de yerini almıştır. Genel olarak istenmeyen cinsel ilişkiden […]

Vajinal estetik işlemleri arasında kızlık zarı dikimi de yerini almıştır. Genel olarak istenmeyen cinsel ilişkiden sonra bu işleme başvurulur. Aynı zamanda kızlığın olası darbelerde bozulması halinde de kızlık zarı bozulmaktadır. Bu gibi durumlarda zar onarımına gidilmekte. Şöyle ki;

 

  • Jinekolog hekimleri tarafından muayeneye geçilir.
  • Hastanın şikayetleri ile psikolojik durumu dikkate alınır.
  • Beraberinde işlemler anlatılır ve güne karar verilir.

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilir.Geçici kızlık zarı dikimi ile kızlık zarı evlenmeden 1-2 gün önce yapılan cerrahi olarak tamir edilebilmektedir. Diğer yöntem ise kalıcı yöntem dediğimiz ve flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Geçici yöntem evlenmeden 1-2 gün önce yapılır burada amaç kızlık zarının yırtılan yapraklarını bir birine dikerek ilişki ile buradan kanama olmasını sağlamaktır. Kalıcı yöntemle ise vajinanın alt duvarından bir parça kaldırılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Burada yeniden yapılandırılan kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanama meydana gelir. Eğer hasta daha önceden düşük, doğum veya kürtaj olduysa kalıcı yöntem yapılırken aynı esnada daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı Onarım Muayenesi

 

Bekaretin gitmesi ya da bozulması durumunda kızlık zarı dikimi yapılır. Zar, vajinal girişinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 2 – 3 cm kadar içeride bulunuyor. Aynı zamanda kalınlığı ortalama 1.5 – 2 mm aralığındadır. Sonuç olarak birkaç dakika içerisinde muayene yapılır ve tespite geçilir. Aynı zamanda bu aşamada herhangi bir ağrı hissedilmez.

 

Kızlık zarı muayenesi sırasında dudakların yana çekilmesi sağlanır. Hem dış hem de iç dudakların çekilmesi halinde anatomik yapı incelenir. Kızlık zarının tam olup olmadığına yönelik incelemelere geçilir. Aynı zamanda kızlık zarı çeşidine bağlı olarak işlemlere geçilmektedir.

 

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

 

Başta kızlık zarı dikimi için iki ayrı işleme yer verildiğini belirtmek gerek. Bunlar kalıcı ile kısa süreli olacak şekilde ikiye ayrılmaktadır. Uzun süreli onarım için flep yöntemine başvurulur. Şöyle ki vajina alt duvarından doku parçası alınır. Ve bu doku parçası ile yan duvarlar tamamlanır. Dikim işlemi sonrasında kızlık zarı onarılır. Kısa süreli olan için de;

 

  • Lokal anestezi altında gerçekleşmesi söz konusudur.
  • Sadece kalan dokuların birleştirilmesi esas alınır.
  • Dikiş eşliğinde de sabitlenmesi sağlanır.

 

Baştan belirtmek gerekiyor ki geçici olan zar dikimi, birkaç gün sürer. Genelde de cinsel ilişkiye girmeden birkaç gün öncesinde yapılması önerilir. Bunun için geçici kızlık zarı dikimi olarak ifade edilir. Kalıcı olanda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Yani beraberinde gelen uzun süreli cinse ilişkide bozulması sağlanır.

 

Kızlık Zarı Dikiminde Anestezi

 

Başta işlemlerin birkaç dakika sürdüğünü belirtmek gerek. Aynı zamanda lokal anestezi altında gerçekleşmesi sağlanır. Yani vajinal bölgenin uyuşturulması söz konusudur. Böylece hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Yine de kızlık zarı dikimi için genel anestezi de mevcut durumda. Hastanın psikolojik durumu, acı yaşı ya da istekleri doğrultusunda anestezi uygulamalarına geçilmektedir.

 

Kızlık Zarı İşleminin Riskleri Nelerdir?

 

Her tıbbi işlemin ufakta olsa riskleri bulunuyor. Yine aynı durum kızlık zarı onarımında da geçerlidir. Özellikle de riskleri en aza indirmek için alanında uzman hekimlerden yardım almanız faydalı olacaktır. Deneyimli hekimlerin yönlendirmeleri sayesinde riskler ortadan kalkar. Hafif çaplı olan riskler ise;

 

  • İşlemin gerçekleşmesinden sonra gerginlik baş gösterebilir.
  • Birkaç gün kadar da kanamanız olabilir.

 

Bu riskler son derece normaldir. Ancak gerek ağrının gerekse kanamanın uzun sürmesi halinde hekimizine başvurmanız gerekir. Herhangi bir kontrole ihtiyaç duyulmaz. Sadece risklerin abartılı hale gelmesi durumunda kontrollere başvurmanız faydalı olacaktır. Hekiminiz tarafından da bu konuda bilgilendirmelere geçilir. Bu yüzden deneyimli hekimlere başvurulması en doğrusu olacaktır.

 

Kızlık Zarı Onarımının Fiyatları

 

Hem merkezden merkeze hem de hekime bağlı olarak farklı fiyatlara yer verilir. Aynı zamanda işlem sırasından temin edilen malzemeler ve anestezi türü dahi dikkate alınır. Hatta vajina estetiğinin farklı boyutlarına dahi başvurulabilir. Bu gibi durumda farklı fiyatlar sergilenir.

Benzer

Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat