Kürtaj yaptırmak isteyenler yasal sınırları göz önünde bulundurmak zorundadır. Çünkü sınırlara uygun olmamanız halinde kürtajın gerçekleşmesi mümkün olmaz. Bunun için son adet tarihinden 10 haftaya kadar sınır belirlenmiştir. Bu duruma bağlı olarak başvurulabilir. Hatta direk olarak Tekirdağ ağrısız kürtaj kliniği tarafından işlemlere geçilebilir.

 

Kürtaj Öncesi İşlemler

 

Sınırlara bağlı olarak başvuran kişilerin muayene edilmesine özen gösterilir. Jinekolojik açıdan muayene evrelerine geçilmektedir. Bununla da kalmayıp beraberinde vajinal ultrasonografi devreye girmektedir. Tüm bu işlemlere bağlı olarak;

 

  • Rahmin pozisyonu tespit edilir.
  • Gebeliğin yerleşmiş olduğu alanda da tespit edilmektedir.
  • Dış gebeliğe yönelik tespitler de başı çekiyor.

 

Bunların yanı sıra tüpler ve yumurtalıklar incelenir. Önceden yapılan tespitler hastanın da bilgilendirilmesi adına önem arz etmekte. Tekirdağ ağrısız kürtaj kliğini hasta psikolojisini temel alarak işlemlere geçmektedir.

 

Kürtajda Anestezi Çeşitleri

 

Kürtaj işlemleri adına hem lokal hem de genel anesteziye başvurulmaktadır. Lokal olanda rahim ağzının anestezi olarak uyuşması esas alınır. Bunun için uyuşturucu olan madde enjekte edilmektedir. Temelde ağrı hissinin azalmasına yönelik lokal anestezinin gerçekleşmesi sağlanır.

 

Tekirdağ ağrısız kürtaj kliğini genel anestezi ile de işlemlere geçmektedir. Bu şekilde hiçbir şekilde ağrı hissetmeniz mümkün olmaz. Aynı zamanda psikolojik açıdan da genel anestezi tavsiye edilir. Gerçekleşen işlemlerin hasta tarafından görünür olması psikolojik etkileri beraberinde getirir.

 

Kürtaj İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

 

Öncesini ve anestezi türlerini dikkate alanlar beraberinde kürtaj aşamalarına göz atabilir. Baştan da belirttiğimiz üzere Tekirdağ ağrısız kürtaj kliniği uzman ekibi ile hastaların psikolojik açıdan desteklenmesine özen göstermekte. Neticesinde de;

 

  • Hastanın uyutulması halinde rahim ağzının görülmesi için işlem uygunlanır.
  • Solüsyonlar eşliğinde hem rahim ağzı hem de vajina temizliğine geçilir.
  • Serviks için tenakulum kullanılır ve çekme işlemlerine yer verilir.

 

Kısacası vakum aletleri eşliğinde rahmin temizlenmesi söz konusudur. Tüm bu işlemlerin genel anestezi ile gerçekleşmesi de herhangi bir acı hissetmenizin önüne geçer. Bundan dolayı hastaların tercihi genel anestezi oluyor. Öyle ki psikolojik açıdan da genel anestezi uygulanması daha doğru olacaktır. Aksi halde lokal anesteziden dolayı işlemlerin takip edersiniz. Bu durum kürtajdan kaynaklı olarak psikolojik sorunları beraberinde getirebilir.

 

Kürtaj Sonrası İşlemler

 

Ağrısız olacak şekilde gerçekleşen işlemlerin beraberinde yine gerekli önlemler alınır. Örneğin kas içine ağrı kesicilerin uygulanması söz konusudur. Rektal yol ile ağrı kesicilerin enjekte edilmesine özen gösterilir. Böylece işlem sonrasında ağrının önüne geçilir. Aynı zamanda hekiminiz tarafından antibiyotik ile ağrı kesici takviyelerine de yer verilmektedir.

 

İlaçları hekiminizin önerdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu yolla birkaç güne kadar herhangi bir belirti kalmayacaktır. Günlük hayatınıza devam etmeniz mümkün olacaktır. Nitekim kürtaj işlemlerinden hemen sonra evinize gitmeniz esas alınır. Yani hastanede kalmanız gereken herhangi bir müdahaleye başvurulmaz.

 

Kürtaj Sonrası Kontroller

 

Yaklaşık 20 gün kadar hijyene dikkat edilmesi önem arz ediyor. Örneğin işlemden sonra birkaç gün vajinal duştan uzak durmanız gerekir. Aynı şekilde cinsel ilişkiye girilmemelidir. Çünkü bu gibi durumlarda enfeksiyon sorunlarına maruz kalabilirsiniz. Hekiminizin tavsiyelerini dikkate alarak ilerlemelisiniz. Ve de 20 günün arkasından kontrollere başvurmanızda fayda var.

Tekirdağ ağrısız kürtaj kliniğimiz hizmetinizdedir. Siz değerli misafirlerimiz için hazırladığımız kliniğimizde hijyenik ve steril olarak tüm kürtaj, ağrısız kürtaj, kızlık zarı dikimi, vakumlu kürtaj işlemleriniz hasta gizliliğine önem verilerek yapılmaktadır. Ayrıca istanbul kliniğimizde kürtaj işlemleri hijyenik ve steril muayehanemizde Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Dağcı tarafınan yapılmaktadır.

Kürtaj, vajinal estetik, kızlık zarı dikimi için bize telefon ile ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Tekirdağ ve ilçelerinde vip servisimiz ile hizmet vermekteyiz. Çorlu kürtaj, çerkezköy kürtaj, malkara kürtaj ve muratlı kürtaj ilçelerde bize ulaşmaktan çekinmeyin. Her türlü soru ve sorununuza çözüm üretmek için buradayız. Ağrısız bir kürtaj işlemi için 0541 863 78 57


Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat