Vajinada meydana gelen gevşemelere yönelik daraltma işlemleri uygulanmaktadır. Buna tıbbi olarak vajinoplasti adı verilmektedir. Estetik kaygıdan dolayı tercih edilen operasyonlar arasındadır. Vajina daraltma işlemi nasıl gerçekleşmektedir merak edenlere kaslardan yola çıkıldığını belirtmek gerek. Nitekim kasların daralması beraberinde estetiğin daha iyi duruma gelmesini destekler.

 

Vajinal Gevşemenin Nedenleri

 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere gevşeme neticesinde vajinal estetik kaybolur. Bunun için daraltma operasyonlarına geçilmektedir. Vajinal daraltma işlemi nasıl gerçekleşmektedir öğrenmek isteyenler başta gevşemenin nedenlerini dikkate alabilir. Örnek verecek olursak;

 

  • Başta birden fazla doğum ile normal doğumdan dolayı gevşeme meydana gelir.
  • Yaşa bağlı olarak dokuların gevşemesi de söz konusudur.
  • Doğum yırtıkları da yine etkilidir.
  • Genetik faktörler de buna neden olmaktadır.

Operasyona geçmeden önce teşhise yer verilir. Kadınların şikayetleri ve yaşadıkları durumlar dikkate alınır. Neticesinde de daraltma işlemlerine başvurulur. Gevşemenin bu sayede sona ermesi sağlanır.

 

Vajina Daraltma İşlemi Neden Yapılır?

 

Vajinal daraltma işlemi nasıl gerçekleşmektedir merak edenlere nedenleri eşlik eder. Şöyle ki işlemler öncesinde şikayetler dikkate alınır. Örneğin baştan da belirttiğimiz gibi gevşeme şikayetleri öne çıkmıştır. Bunun dışında cinsel ilişkide yaşanılan sıkıntılar mevcut durumda. Mesela ilişki sırasında hem sesler hem de hava ortaya çıkar. Bu durum cinsel hazzın azalmasına neden olur. Sonuç olarak hem estetik hem de cinsel açıdan vajinal daraltmaya geçilmektedir.

 

Vajina Daraltma Muayenesi & İlaçlar

 

Muayene neticesinde daraltmaya ihtiyaç olup olmadığı netleşir. Doktorunuz bu konuda paylaşımlarda bulunur. Aynı zamanda daraltma öncesinden ilaç kullanımına geçilebilir. Örneğin kan sulandırıcı ilaçlar temin edilebilir. Takviyeler işlemlerin daha hızlı ve etkili olmasını sağlar. Vajinal daraltma işlemi nasıl gerçekleşmektedir öğrenmek isteyenlere;

 

  • Doktorlar muayene neticesinde bilgilendirmelere geçer.
  • Hastanın psikolojik açıdan desteklenmesine özen gösterilir.
  • İşlem anlatılır ve günü belirlenir.

 

Vajinal Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Başta lokal anestezi altında gerçekleşmesi esas alınır. Bazı durumlarda ise genel anestezi tercih edilmektedir. Böylece hastanın herhangi bir acı hissetmesi mümkün olmaz. Neticesinde vajinal bölgede ki duvarlar dikkate alınır. Örneğin arka duvardan kesiye geçilir. Böylece arka duvardan doku alınır. Fazla olan dokunun atılması söz konusudur.

 

Kesinin olduğu bölge birbirine daha da yakınlaştırılır. Bu durum vajinanın daralmasını sağlar. Sabitlemek adna da dikişe geçilir. Dikiş sonrasında vajina bölgesi daha sıkı hale gelir. Fazla dokunun atılması ve yakınlaşma işlemleri bunu destekler.

 

Vajinal Daraltma İşlemi Sonrası

 

İyileşme süreci ortalama 45 gün kadardır. Bu süreçte cinsel ilişkiden uzak durulması gereklidir. Çünkü enfeksiyon sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yine duş sırasında vajinal bölgeye dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde her tuvaletten sonra temizliğe önem verilmelidir. Kısacası işlem sonrasında vajinal bölgenin temiz tutulması gereklidir.


Çalışma Günlerimiz:


Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe,
Cuma, Cumartesi, Pazar (Yarım Gün)

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 18:00

Bize Ulaşın

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No:85 Kat:1 Daire:2 Bakırköy/İSTANBUL

Dr. Abdurrahman Dağcı İletişim: 0541 863 78 57

E-Posta: bilgi@kurtajonline.com

Web: https://www.kurtajonline.com

Hemen Ara
WhatsApp chat